20 Ağustos 2013 Salı

İlke Utku Artık Odasında Uyuyor- İlke Utku Now Sleeps in his Own Room

 İlke Utku 6 aylık oldu ve artık kendi odasında uyumaya başladı. 10 gündür odasında uyuyor. Ben zaten geceleri çalıştığım için uyandığında hemen ilgilenebiliyorum. Sabaha karşı uyandığında da babası ilgileniyor. Bu aslında önemli bir konu. Çevremden gelen yazık çocuk biraz kalsın yanınzda, tek başına korkar, uyuyamaz gibi uyarılara kulağımı tıkayıp odasını ayırdım. Çünkü dikkat ediyorum da çocuğun odasını geç ayırmaya çalışanlar başarılı olamıyor, çocuk da alışamıyor, sonra hep sorun, güven sorunu falan. Şimdiye kadar yatağımın yanındaki minik park yatağında yatıyordu. Ama artık onunla işimiz bitti.

Ilke Utku is now 6 months old and started to sleep in his own room. For 10 days he is sleeping there. As I work at nights, I can nurse him immediately when he cries When he gets up towards morning his father does it. This is so important actually. I ignored all warnings such '' do not let him sleep there, he can't sleep alone he can be scared,''  and let him sleep in his room. As I observed the families has troubles with their child who started to sleep in own room so late. They can't succeed, the child can't get used. and problems etc. Up to now he slept in this little bassinet in our room.
 
 Mobilyalarımız İkea'dan. Anneanne ve dedesinin hediyesi. Gardrop ve karyola takımdı ama şifonyeri biz uydurduk. Çok da kullanışlı.

The furnitıure is form Ikea, the grandmother and grandfather's gift. The wardrobe and crib were fittings but we found that dresser


 Bu mavi tavşan hamileliğim boyunca takıntım olmuştu. Tesadüf mü bilmem ama nereye baktıysam mavi tavşan bulamıyordum. En sonunda internette bir dükkandan bulup aldım, rahatladım :) Duvardaki sticker bebek figürünü çok sevdiğimden Utku'nun kendi yaptığım bebek şekerinde de kullandım.

That blue bunny was my obsession throuh my pregnancy. I don't now whether it is a coincidence but I couldn't find it anywhere. At the end I found it on a internet shop and bought. I love the baby figure on the sticker  so I used it on Utku's baby favors.
 Bu da oyuncak kutumuz, üzerine photoshopta yapıp sticker şeklinde bastırdığım etiketi yapıştırdım. Sandık ise bir geri dönüşüm çalışması. Yatak odamda olmasından hoşlanmadığım ve nereye göndersem diye baktığım sandığı beyaz kaplama kağıdıyla kapladım. Aslın yapım aşamalarını çekmiştim ama şimdi kimbilir nerede.
 And that is the toy box. I pasted that label which I made wit photoshop. That chest is  a recycling project. It was an old chest of our bedroom that I was bored with. I coated it with white sticker.


 Bu fotagrafta da sevgili Tuba Can'ın hediyesi alt açmanın yastığı ve sevgili Yelda'ın hediyesi kapı süsü var. Evimiz çok havalı olduğundan kapı süsü çok sallanıp Utku'yu uyandırıyordu ben de doğalgaz borusuna astım, çok da seviyorum, ikinize de teşekkürler kızlar :)

I this photo there are gifts from my blogger friends Tuba and Yelda. Owl pillow and a door garnish. Thank you girls :)Bu da esas oğlan Utku, odasında karyolasının içinde oyun oynuyor :)

And that is the leading man Utku, playing on his crib :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder