12 Nisan 2013 Cuma

Yaza Hazırız- We are Ready for the Summer

 Biz oğlumla konuştuk anlaştık. O benim yegane ve kıymetli asistanım olarak atölyemde bulunacak ve sanatımızı icra etmeye devam edeceğiz. Birazdan bir şeyler yedikten sonra masamın başına geçip mutfağa yeni eklemelerde bulunacağım.
Utku da iki ayını doldurmak üzere. Zaman hızla geçiyor. Çocuklu bir hayat tahmin ettiğimden çok daha eğlenceliymiş. Onu alıp sık sık dışarı çıkıyoruz. Çocukların inanılmaz bir sosyalleşme etkileri var. İnsanlar gelip onu seviyor, doğal bir sohbet balşıyor, mutlu oluyoruz ama densiz tipler de var tabi. Geçen gün markette Utku kangurusunda uyurken kadının biri gelip nefes alıyor mu o çocuk dedi :) Tabi hamilelik döneminde maruz kaldığım densizliklere alışkın olduğumdan artık gülüp geçiyorum :)
 Ona daha bebek arabası almamıştık, ana kucağı tipi oto koltuğu ve kanguruyla taşıyorduk ama kilo almasıyla birlikte taşımak güç olmaya başladı. Hele de alışveriş merkezi ya da bir akşam yemeğine çıkmışsak çok eziyet oluyor. O yüzden derhal araba da almaya karar verdik. Tabi benim kısa süreli dışarı çıkmalarımda yine kanguruyu tercih edeceğim kesin. Havalar azıcık daha ısınsın, örtümüzü, çayımzı alıp oğlumla evin hemen yakınındaki parka gideceğiz. Hem temiz hava alması hem de diğer çocuklarla sosyalleşmesi açısından. Aslında onunla aynı dönemde doğan bebeklerin anneleriyle tanışıp oyun gruplarına dahil olmak istiyorum. O yüzden anne bebek forumlarında takılmaya başladım, umarım bol arkadaşlı gruplar bulabiliriz. Çünkü paylaşmayı öğrenmesi ve toplum içine kolayca dahil olabilmesi için bu çok önemli.
Görmüş olduğunuz üzere Utku güneş gözlüklerini takıp yaza hazır olduğunu belirten pozlar veriyor bu ara. :) Yazı sabırsızlıkla bekliyoruz!

We have talked and reached an agreement with my son. He'll attend my atelier as  my only and precious assistant and we'll continue to make art :) A little later I'll have something to eat and make some new addings to my mini kitchen. 
Utku is about to be two months. Time is passing so fast. Life with a baby is far more enjoyable than I thought before.We go out frequently with Utku. Having a child makes you so much social. People come and dandle him and a conversation starts naturally. We love it but there are always some tactless ones. Recenty in market, while Utku was sleeping on his carrier, a woman came and asked ''Is he breathing?'' :) I'm used such stupid questions from pregnancy, so I just laugh away :)
We haven't purchased a pushchair. We were carrying him with auto seat  and baby carrier but it's hard to carry him as he puts on weight. So we decided to buy one immediately. But I'll continue to use  the baby carrier for short trips. When the weather is enough warm we will take our tea and go to the park near our house both for the clean air and a social setting. Indeed I want to meet the mother's of the babies that were born on the same period with Utku and participate their play groups. So I started to be on mother- baby forums. I hope we can find groups with many babies.Because that is so important for him to learn to share and join the society.
As you see, Utku is posturing with his sunglasses that he is ready for the summer :) We are waiting impatiently!6 yorum:

 1. Çok tatlı bir bebiş buuuu.... Bayıldım bayıldım... Annelikte size çok yakışmış şimdi ufkunuz daha da genişleyecek ve daha da güzel, başarılı işlere imza atacağınız kesin. Çocuk sanıyorum bir anne için apayrı bir yaratıcılık kaynağı olsa gerek. Sevgiler...

  YanıtlaSil
 2. Sevgili Ofelyanzn çok teşekkür ederim. Gerçekten öyle, bundan sonra esin kaynağım o olacak.

  YanıtlaSil
 3. oyy kuzumm maaşallah anneye yardım da edersin artık sen:)

  YanıtlaSil
 4. yaaaaaa öpelim biz bu beybiyi :))) ay canım benim yaaa

  YanıtlaSil
 5. Fotoları görünce ısırmak geliyor içimden maşallah bu ne tatlılık böyleee

  YanıtlaSil
 6. With an assitant like this sweet one your will create masterpieces.
  Hugs, Drora

  YanıtlaSil