28 Ocak 2013 Pazartesi

Bugünlerde / These Days

Evet hala bebeğimi bekliyorum. Beklemek her geçen gün daha da sıkıcı hale geliyor ama zaten annem gelmeden doğmasını istemem. Bu cumartesi geliyor annem. Ondan sonra istediği an doğabilir :)) 

Minyatür projem için bir siyam kedisi yaptım. Pek ehli keyf kedicik kadife minderine kuruldu hemen :) Ben de bir iki atölye pozu verdim, çalışmamın başında. Öööyle işte :)


Yes, I'm still waiting my baby :) Waiting is getting more boring each day. But  I dont want him to come before my mother comes. She'll be here on this saturday. Utku can come after that whenever he wants :) 

I made a siamese cat for my miniature project. The reckless cat settled on the velvet cushion immediately :) I posed some photos on my atelier and miniature. That's it :)

8 yorum:

 1. Congratulations on your soon-to-arrive baby! Your mini Siamese cat is amazing--great work! I would like one for my house. Enjoy this quiet time. xo Jennifer

  YanıtlaSil
 2. O güzel siyam kediciğini yapana sihirli parmakların sahibesi tatlı Gülüüüüüm, emeğine sağlık... Ben asıl senin kadar olmasa da sabırsızlıkla dünyanın en güzel minyatürünü bekliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Banu ablacım çok teşekkür ederim :)

   Sil
 3. bebeğinize sağlıkla kavuşun inşallah...yine çok güzel olmuş çalışmanız...elinize sağlık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim inşallah

   Sil
 4. Congratulations on the arrival of your baby!
  The Siamese cat is adorable. I love cats in real life and also in mini.
  Bye Faby

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thank you Faby! I love cats too. I don't have chance to have a real one and I make them in miniature

   Sil